Insperia

Momencik...

Jakość i ludzie pomogli w realizacji naszych marzeń

Osiągnięcia te możliwe były przede wszystkim dzięki prowadzeniu działalności od początku istnienia firmy bez jakichkolwiek zaległości płatniczych wobec kontrahentów, załogi, banków i jednostek budżetowych oraz dzięki doskonałej jakości naszych produktów, a w szczególności wyspecjalizowanej i zintegrowanej załodze firmy, co cenimy szczególnie wysoko.

Zarząd

Nasze Sukcesy

 • Rok 1999 uzyskany tytuł firmy FAIR PLAY
 • Rok 2002 nadany w Brukseli przez TÜV Cert certyfikat jakości ISO 9001:2000.
 • Rok 2003 uzyskanie tytułu SOLIDNA FIRMA w ramach programu BIAŁA LISTA.
 • Rok 2008 uzyskanie międzynarodowej nagrody Leader in Prestige and Quality 2008.
 • Rok 2008 Nagroda Roku redaktora naczelnego „SKUTER MAGAZIN” za profesjonalizm usług, wiarygodność biznesową oraz dynamiczny rozwój marki FERRO
 • Rok 2012 uzyskany Certyfikat Przedsiębiorstwo FAIR PLAY.
 • Rok 2012 uzyskany Certyfikat Bisnode Dynamiczna Firma.

 • nasza firma

  Poznaj naszą historię

  1983

  ALMOT rozpoczyna działalność

  Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe ALMOT rozpoczęło swoją działalność w 1983 roku jako zakład rzemieślniczy produkujący tłoki i cylindry do silników spalinowych na rynek krajowy.

  1990

  Rozwój

  Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 70 wyspecjalizowanych pracowników i produkuje blisko 200 różnych aluminiowych artykułów do motocykli, motorowerów oraz samochodów a naszą specjalnością jest produkcja tłoków i cylindrów. Doskonała jakość produktów zaspokajająca wymagania klientów pozwala na utrzymanie kontaktów handlowych z ponad 600 odbiorcami krajowymi.

  1998

  Hurtownia Rowerowa

     Od roku 1998 na terenie firmy istnieje dynamicznie rozwijająca się hurtownia części i akcesoriów rowerowych. Obserwowane wzrastające zainteresowanie klientów importowanymi, jak i krajowymi częściami rowerowymi skłoniło nas do rozwijania handlu w tym sektorze. W roku 2003 sprzedaż części rowerowych stanowiła już ponad 50% przychodów firmy. Nie bez znaczenia jest fakt, że w roku 2002 firma zwiększyła na dużą skalę import części rowerowych z krajów Azji. W celu pozyskania nowych klientów oraz zaspokojenia rosnących potrzeb dotychczasowych partnerów, w 2004r r. firma zakupiła dodatkowo 9 nowych 12-tonowych samochodów ciężarowych marki Mercedes, zwiększając ich liczbę do 14 sztuk, przez co zaistniała możliwość dalszego poszerzenia oferty o nowe pozycje, szczególnie importowane. Obecnie współpracujemy z ponad 1500 odbiorcami na terenie całego kraju.

   

  2002

  Ekspansja

  Wyroby firmy zostały również docenione na rynkach zagranicznych. Nasze produkty są znane w Europie, Afryce i Ameryce. Aby jeszcze bardziej uwiarygodnić jakość naszych produktów, wprowadzono w firmie w 2002 r. system zarządzania jakością ISO 9001. Warto zauważyć, że w roku 1994 udział eksportu produktów wynosił 35%, a w 2008 osiągnął poziom bliski 75%. Wzrost ten utrzymuje się również w roku bieżącym. Chlubą firmy jest to, że większość eksportowanych, wysoko przetworzonych produktów trafia na trudny rynek niemiecki i do USA.

  2005

  Rowery Electra

  W roku 2005 staliśmy się wyłącznym przedstawicielem na Polskę amerykańskich niepowtarzalnych rowerów marki ELECTRA. Przyczyniło się to do uatrakcyjnienia naszej rowerowej oferty. W dniu dzisiejszym oferujemy je Państwu za pośrednictwem naszej sieci dealerskiej w 120 punktach na terenie całego kraju oraz w 6 sklepach firmowych zlokalizowanych w Warszawie, Gdyni, Poznaniu, Wrocławiu i Bydgoszczy.

   

  2008

  Skutery i Motorowery FERRO

  Realizacja kolejnej inwestycji - magazynów o powierzchni 3.000m2 pozwoliła nam na wprowadzenie nowego brandu - FERRO.

  W wyniku kilkuletnich przygotowań udało nam się z sukcesem wprowadzić na rynek wyróżniające się jakością i stylistyką skutery, które szybko znalazły uznanie wśród naszych klientów.

  2010

  Junak wraca na drogi

  Reaktywacja kultowej marki Junak okazała się jednym z największych sukcesów firmy ALMOT na przestrzeni 30 lat działalności. Szerokie portfolio zarówno motocykli, skuterów jak i motorowerów zapewniło nam ogromny udział na polskim rynku.

  2013

  Przekraczamy granice

  Z okazji trzydziestolecia działalności tworzymy bilans według którego ALMOT wyprodukował na przestrzeni lat 4.5 mln tłoków, 0.9 mln cylindrów oraz znalazł szczęśliwych nabywców dla 31 000 jednośladów sygnowanych logo Junak i Ferro.

  2016-04-01

  Almot przedstawicielem Triumph Motorcycles

  Z przyjemnością informujemy, że od kwietnia 2016 roku Almot, został wyłącznym przedstawicielem marki Triumph Motorcycles w Polsce.

  Więcej na temat tworzonej sieci sprzedaży znajdą państwo na stronie www.triumphpolska.pl

   

  2016-11-18

  Otwarcie pierwszego salonu Triumph Motorcycles w Warszawie

  Triumph Motorcycles Warszawa, Al. Jerozolimskie 200 to nowy salon i autoryzowany serwis w stolicy w Polski. Jest to pierwsza inwestycja nowego przedstawiciela tej marki, firmy Almot. Wkrótce planowane jest oddanie kolejnych lokalizacji na terenie całego kraju.

  Więcej informacji na stronie Triumph Motorcycles Warszawa.

   

  2018

  Junak numerem jeden w segmencie 125 ccm

  Zgodnie z raportem PZPM na podstawie danych CEP, motocykle i skutery Junak o pojemności do 125 ccm były najczęściej rejestrowanymi w roku 2018. Junak stał się liderem w tym segmencie motocykli.

  2019

  Almot wyłącznym przedstawicielem marki Lambretta w Polsce

  Lambretta po dekadach nieobecności powróciła na europejskie drogi, by w końcu zawitać także w Polsce. W salonach pojawią się modele z rodziny V-Special 50 oraz 125 ccm. Będą dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, które podkreślą klasyczny charakter połączony z nowoczesnością. Wszystkie współczesne skutery Lambretta projektowane są w Europie przy współpracy z utytułowanym studiem KISKA.

  2019

  Almot wyłącznym przedstawicielem marki Brixton w Polsce  Brixton to lifestylowe, niewielkie motocykle na prawo jazdy B, zachowane w klasycznym stylu scrambler czy cafe racer. Oparto je o niezawodne jednostki napędowe i mnogość oryginalnych detali. W polskiej ofercie dostępny będzie m.in. BX 125 Haycroft czy BX 125 X.